Новости

последни вести

Заврши меѓународен кошаркарски турнир за јуниори – АВ ОХРИД 2016

Екипата на Игокеа триумфираше на премиерното издание на меѓународниот кошаркарски турнир за јуниори кој викендов го организираше кошаркарскиот клуб АВ Охрид во спортската арена „Билјанини...
Read More

КК АВ Охрид новиот прволигаш

Во последното коло, во Охрид надиграна беше екипата на Радовиш која се спаси од испаѓање.Охриѓани после седум години повторно добиваат кошаркарски прволигаш, и според амбициите...
Read More

Прв пораз на КК АВ Охрид

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид го претрпе првиот пораз оваа сезона во второлигашката конкуренција од екипата на Вардар. Охриѓани во дербито на гостински терен беа поразени...
Read More